X

Užduokite klausimą vadybininkui

Dėl prekės: "Silikatiniai lazūriniai dažai išorei ir vidui Sylitol Antik-Lasur"











* pažymėti laukai privalomi Siųsti

Silikatiniai lazūriniai dažai išorei ir vidui Sylitol Antik-Lasur

Dekoravimo medžiagos Silikatiniai lazūriniai dažai išorei ir vidui Sylitol Antik-Lasur

Gamintojas: CAPAROL

Klausti vadybininko
Produkto vadybininkas:
Tomas Tamkevičius
+370 687 41715
tomas@serfas.lt
Paskirtis
Silikatinėms dangoms, faktūriniam tinkui, taip pat nepadengtam PIc, PII ir PIII skiedinio grupių tinkui padengti dekoratyviais lazūrinių dažų sluoksniais viduje ir išorėje.
Ypač tinka paminklosaugos srityje ir restauruojant senus pastatus, taip pat šiuolaikinių fasadų ir patalpų apdailai, suteikiant paviršiui gyvybingą, dekoratyvų optinį vaizdą. Labai puikiai atnaujina natūralaus akmens spalvas ir apsaugo nuo atmosferos veiksnių.
Savybės
  • Atsparūs oro veiksniams
  • Labai difuziški
  • Laidūs CO2.
  • Skaidrūs, nuspalvinami “Histolith-Volltonfarben”, todėl didelis spalvų tonų pasirinkimas
  • Gerai sukimba su mineraliniais pagrindais
  • Ekologiški
Pagrindinė medžiaga

Skystasis stiklas su organiniais priedais pagal DIN 18 363, 2.4.1 pastr.

Pakuotė/ indų talpa

5 l, 10 l

Spalvos
Balta, skaidri. Nuspalvinama įpylus max. iki 30% “Histolith-Volltonfarben”.
Prieš dažant, atspalvį ir lazūros skaidrumą rekomenduojama išbandyti padengus vieną bandomąjį sluoksnį.
Blizgesio laipsnis
Matiniai
Laikymas

Vėsiai, bet ne šaltyje. Praimti indai laikomi gerai uždaryti. Medžiaga  laikoma tik plastikiniuose induose. Gali būti sandėliuojama iki 12 mėn.

Papildomi produktai
  • Sylitol-Minera
  • Sylitol-Compact
  • Caparol-Haftgrund
Tinkami pagrindai
Pagrindai turi būti švarūs, be atplaišų ir sausi. Atkreipkite dėmesį į VOB dalies C, DIN 18 363, 3-čią pastraipą.
Pagrindo paruošimas

IŠORĖS PAVIRŠIAI
PIc, PII ir PIII skiedinio grupių tinkas:

Naujas tinkas, kad susirištų ir išdžiūtų, atsižvelgiant į oro sąlygas, kai oro temperatūra 20°C ir santykinis oro drėgnumas 65%, paliekamas stovėti nepadengtas 2 sav. Esant nepalankioms oro sąlygoms, pvz. lyjant ar pučiant vėjui, laikotarpis pailginamas.

Tinkas su kreidinančiu sluoksniu:
Tepantys arba kreidinantys paviršiai su vadinamuoju kreidinančiu sluoksniu mažina sankibą, todėl jis pašalinamas padengiant „Histolith Fluat“ ir nuplaunamas vandeniu.

Sukepęs tinkas:
Sukepęs paviršius, kuris truputį blizga, pašalinamas padengiant „Histolith Fluat“ ir nuplaunamas.

Nuo paviršiaus byrantis tinkas:
Paviršius nuvalomas sausu šepečiu ir nuplaunamas vandens srove su slėgiu pagal įstatyminius potvarkius.

PIc, PII ir PIII skiedinio grupių senas tvirtas tinkas:
Nešvarūs paviršiai nuvalomi rankomis arba mašinomis laikantis įstatyminių potvarkių, pvz., vandens srove su slėgiu arba aukšto slėgio vandens srove su smėlio priemaiša. Drėgno smėlio srove galima valyti tik PII ir PIII skiedinio grupių tinką. Tinkai su dumblių apnašomis apdorojami “Capatox” (pagal potvarkius).

Mineralinis ir silikatinis termoizoliacinis tinkas:
Nešvarūs ir dumbliais apaugę tinkai valomi vandens srove su nedideliu slėgiu, esant reikalui įmaišoma valymo priemonių. Negalima valyti mechaniškai. Tinkai su dumblių apnašomis apdorojami “Capatox” (pagal potvarkius).

Ištaisytos tinko vietos:
Taisant atvertus plyšius ir pakenktas tinko vietas, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad tinkui taisyti naudojamas skiedinys atitiktų tinko tvirtumą ir faktūrą. Tinkui taisyti ypač tinka gatavas skiedinys, kurio pagrindas – trasinės kalkės/ trasinis cementas. Ištaisytos vietos prieš dažant turi būti gerai surištos ir išdžiūvusios, todėl jas reikia kruopščiai padengti „Histolith Fluat“ ir nuplauti. Atkreipkite dėmesį į tai, kad dengdami „Histolith Fluat“ užgriebtumėte per 1-2 šepečių plotį nuo ištaisytos vietos. Kai taisomos tinko vietos yra didelės, padengti „Histolith Fluat“ ir nuplauti reikia visą paviršių (seną ir naują tinką).

Seni mineralinių dažų sluoksniai:
Neatšokę seni dažai nuvalomi sausu arba šlapiu būdu. Atšokę, atmosferos veiksnių pakenkti dažai nušlifuojami, nugramdomi arba nuėsdinami. Po to visas paviršius kruopščiai nuskalaujamas vandeniu. Gruntuojama “Sylitol-Konzentrat 111”, atskiedus vandeniu santykiu 2:1.

Apkrovos neišlaikantys seni dispersinių dažų sluoksniai:
Visiškai pašalinami mechaniškai arba nubeicuojami ir po to nuvalomi aukšto slėgio karšto vandens srove laikantis įstatyminių potvarkių. Nubeicuoti, nesugeriantys pagrindai gruntuojami “Sylitol-Minera”. Nubeicuoti, stipriai sugeriantys pagrindai gruntuojami “Sylitol - Konzentrat 111”, atskiedus vandeniu santykiu 2:1. Tarpinis sluoksnis gruntuojamas “Sylitol-Minera”.

Apkrovą išlaikantys seni dispersinių dažų sluoksniai:
Nešvarumai ir truputį kreidinantis sluoksnis nuvalomi iki grunto vandens srove su slėgiu arba kitais specialiais metodais laikantis įstatyminių potvarkių. Tarpinis sluoksnis dengiamas “Sylitol-Compact”.

Silikatinių plytų mūras:
Dažyti tinka tik šalčiui atsparios išorinės plytos, kuriuose nėra migruojančių ir dažančių intarpų, kaip pvz. smėlio ir molio gumulų. Siūlės turi būti be plyšių ir be sankibą mažinančių sandarinimo priemonių ar pan. Prasimušusios druskos nuvalomos sausu šepečiu. Tepantys paviršiai padengiami „Histolith Fluat“ ir nuplaunami. Stogo, langų ir grindų jungtys turi būti atliktos pagal Silikatinių plytų sąjungos direktyvas.

Akmens apdorojimas:
Natūralūs akmenys turi būti tvirti, sausi, be prasimušusių druskų. Atmosferos veiksnių pakenkti akmenų paviršiai prieš dažant sutvirtinami kelis kartus padengiant „Histolith Steinfestiger“.
Nešvarūs akmenys valomi vandens srove su slėgiu laikantis įstatyminių potvarkių. Akmenys taisomi ne  tinko skiediniu, bet akmens pakaitalo medžiagomis. Ištaisytos vietos turi būti gerai surištos, prieš dažant reikia kvalifikuotai padengti fluoro silikatu.

Kylanti drėgmė:
Dėl kylančios drėgmės pirma laiko sugenda dažų sluoksnis. Ilgalaikis poveikis gaunamas įtaisius skersinę izoliaciją.Ilgalaikis geras veiksmingas sprendimas yra "Histolith” sanavimo sistemos naudojimas. Ypač senuose pastatuose pravartu yra įrengti sausas ir išgarinimo zonas, tarp cokolio ir žemės supilant filtrinį žvyro sluoksnį.

Paviršiai su prasimušusiomis druskomis:
Dengiant paviršius su prasimušusiomis druskomis nesuteikiama garantija dėl ilgalaikio dangos patvarumo arba druskos prasimušimų užkirtimo.

VIDAUS PAGRINDAI

Sukepę, tepantys mineralinio grunto paviršiai:
Nuvalomi mechaniškai iki grunto arba  dengiami „Histolith Fluat“ ir nuplaunami vandeniu.

PI, PII ir PIII skiedinio grupių naujas tinkas:
Tvirti, normaliai sugeriantys tinkai dengiami be pirminio apdorojimo. Išdžiūvusios nutinkuotos vietos padengiamos „Histolith Fluat“ ir nuplaunamos vandeniu.

PIV skiedinio grupės gipso tinkas: 
Tvirtas tinkas gruntuojamas “Caparol - Haftgrund”. Minkštas gipsinis tinkas sutvirtinamas “Caparol - Tiefgrund TB”. Sukepęs gipsinis tinkas nušlifuojamas ir, nuvalius dulkes, gruntuojamas “Caparol - Tiefgrund TB”. Gerai išdžiūvus, dengiamas tarpinis sluoksnis “Caparol - Haftgrund”.

Molio tinkas:
Dengiamieji paviršiai nuvalomi ir gruntuojami “Sylitol – Konzentrat 111”, atskiedus vandeniu santykiu 2:1. Atlikti bandomąjį gruntavimą ir patikrinti ar neatsirado rudų dėmių proveržio.

Gipsinės kartono plokštės:
Nušlifuojami aštrūs kraštai ir gruntuojama “Caparol - Haftgrund”. Minkštos gipsinio glaisto vietos sutvirtinamos “Caparol - Tiefgrund TB” ir nugruntuojamos “Caparol -Haftgrund”. Plokštės su vandenyje tirpiais, blunkančiais intarpais gruntuojamos “Caparol AquaSperrgrund“ ir tarpinis sluoksnis dengiamas “Caparol-Haftgrund”. (Laikykitės BFS atmenos Nr. 12, 2 dalies.)

Gipsinės konstrukcinės plokštės:
Gruntuojamos “Caparol - Haftgrund”.

Nepadengtas silikatinių plytų mūras:
Prasimušusios druskos nuvalomos sausu šepečiu.

Nepadengtas plytų mūras:
Gruntuojamas “Caparol - Haftgrund”.

Betonas:
Pašalinami rišiklio likučiai, taip pat tepantis, birus sluoksnis. Gruntuojama “Caparol - Haftgrund”.

Apkrovą išlaikantys kalkių, cemento arba silikatinių dažų sluoksniai:
Stipriai sugeriantys paviršiai gruntuojami “Sylitol - Konzentrat 111”, atskiedus vandeniu santykiu 2:1.

Apkrovą išlaikantys matinių dispersinių dažų ir sintetinės dervos tinko sluoksniai:
Gruntuojami “Caparol - Haftgrund”.

Apkrovos neišlaikantys sluoksniai:
Visiškai pašalinami emalinių ir dispersinių dažų arba sintetinės dervos tinko sluoksniai. Gruntuojama “Caparol - Haftgrund”. Apkrovos neišlaikantys mineralinių dažų sluoksniai visiškai pašalinami mechaniškai. Gruntuojama “Sylitol – Konzentrat 111”, atskiedus vandeniu santykiu 2:1.

Klijinių dažų sluoksniai:
Nuplaunami iki grunto. Gruntuojama  “Caparol - Tiefgrund TB”. Tarpinis sluoksnis dengiamas “Caparol - Haftgrund”.

Pelėsių apnašomis aptekę paviršiai:
Pelėsių apnašos nuvalomos šepečiu, nugramdomos arba nuskutamos. Paviršiai nuplaunami “Capatox” ir paliekami gerai išdžiūti.

Paviršiai su prasimušusiomis druskomis:
Dengiant paviršius su prasimušusiomis druskomis nesuteikiama garantija dėl ilgalaikio dangos patvarumo arba druskos prasimušimų užkirtimo.

Dengimo būdas
„Sylitol Antik – Lasur“ galima dengti dažymo teptuku, specialiu "tvojamuoju teptuku", kempine arba skuduru,priklausomai nuo to, kokį paviršių norite gauti.
Sluoksnių sandara

Dirbdami laikykitės VOB, C dalies, DIN 18363, 3.1..10 ir 3.2.1 skyrių nuorodas. Paviršių, kurių spalva atnaujinama, pvz., smiltainio arba betono, tarpinis ir viršutinis sluoksnis dengiami “Sylitol Antik-Lasur”, nuspalvinus “Hitolithl-Volltonfarben”. Į lazūrinius dažus įmaišius vandeniu atskiestą (santykiu 2:1) “Sylitol-Konzentrat 111”, reguliuojamas lazūrinių dažų skaidrumas. Dengiant spalvotais lazūriniais dažais,  nelygu pagrindo savybės ir kokio paviršiaus norima, paviršius gruntuojamas ir tarpinis sluoksnis dengiamas baltai arba nuspalvinus šviesesne negu lazūrinių dažų spalva. Išoriniai paviršiai dengiami “Sylitol-Minera”,  “Sylitol-Compact” arba “Sylitol- Fassadenfarbe”.

Vidaus paviršiai -  “Sylitol-Minera”,  “Sylitol-Compact” arba “Caparol-Haftgrund”. Tarpiniam sluoksniui dengti taip pat tinka “Sylitol-Strukturputze“. Viršutinis sluoksnis dengiamas - nelygu, kokio efekto norima - 1-3 kartus “Sylitol Antik-Lasur” nuspalvintais “Histolith- Volltonfarben”. Į lazūrinius dažus įpilant vandeniu atskiestą (santykiu 2:1) “Sylitol-Konzentrat 111”, reguliuojamas lazūrinių dažų skaidrumas. Priklausomai nuo norimo efekto, lazūriniai dažai gali būti dengiami ant dar neišdžiūvusio sluoksnio ir po to, kai išdžiūsta. Kad neliktų nepadengtų paviršiaus vietų, dažydami užgriebkite už ką tik padengto ploto. Dengiant didelius plotus, prieš tai juos reikia gruntuoti gruntu “Sylitol-Konzentrat 111”, atskiedus vandeniu santykiu 2:1.

Sąnaudos

Vienam darbo ciklui - 80-100 ml/m2. Priklausomai nuo pagrindo įgerties ir faktūros, sąnaudos gali būti atitinkamai didesnės. Čia pateikti apytikriai duomenys. Kiek reikia tiksliai – apskaičiuosite padengę bandomąjį plotą.

Dengimo sąlygos
Žemiausia temperatūra apdorojimui ir džiūvimui: turi būti ne žemesnė kaip + 8°C.
Džiūvimas/Džiūvimo trukmė

Tarp atskirų sluoksnių dengimo turi praeiti ne mažiau kaip 12 val. Kai oras vėsesnis ir drėgnesnis, džiūvimo laikas atitinkamai ilgesnis. Pasirūpinkite, kad pabaigus dengti, būtų gera vidaus patalpų ventiliacija.

Įrankių plovimas
Panaudoti įrankiai iškart plaunami vandeniu, esant reikalui įpilama indų ploviklio. Pertraukų metu įrankiai laikomi arba dažuose, arba vandenyje.
Nuorodos

Nedenkite krintant tiesioginiams saulės spinduliams, lyjant, esant labai dideliam oro drėgnumui (rūkui) arba pučiant stipriam vėjui. Jei reikia, pastoliai apdengiami tinkliniu brezentu. Saugokite paviršius nuo galimų nakties šalnų. Nenaudokite horizontaliems paviršiams, kuriuos veikia vandens apkrova. “Caparol - Tiefgrund TB” naudojant patalpose, gali atsirasti būdingas tirpiklio kvapas, todėl gerai jas vėdinkite. Patalpose, kuriose keliami dideli reikalavimai, naudokite silpno kvapo gruntą “AmphiSilan - Putzfestiger”.

Suderinamumas su kitomis dažymo priemonėmis:
Norint išlaikyti specifines gaminio savybes, „Sylitol Antik-Lasur“ nereikia maišyti su kitais gaminiais.

Apdengimo priemonės:
Apie dažomus paviršius kruopščiai apdengiami aplinkiniai daiktai, ypač iš stiklo, keramikos, lakuoti paviršiai, klinkeris, natūralus akmuo, metalas, taip pat natūrali arba dažyve dengta mediena. Dažų tiškalai iškart nuplaunami vandeniu. Pučiant stipriam vėjui, pastoliai apdengiami tinkliniu brezentu.

Konstrukcinės priemonės: 
Išsikišusios dalys, pvz. karnizai, palangės, atbrailos ir kt., turi būti apdengtos (kad nesusiteptų arba neperdrėktų siena).

Techniniai duomenys

Saugos duomenys

   

2013 © UAB "SERFAS" Visos teisės saugomos | Dizainas Deform, sprendimas Sonaro